KONCEPCJA PIĘCIU ELEMENTÓW

 

Wszystko co widzisz dookoła siebie, składa się z PIĘCIU pra tworzyw. Chińska sztuka aranżacji przestrzeni - Feng Shui, opiera się na koncepcji 5-ciu elementów, czyli tak zwanych 5-ciu przemian. Podstawowe Elementy to: Ogień, Ziemia, Metal, Woda oraz Drzewo. Owe tworzywa, mimo iż przejawiają się w świecie fizycznym, nie powinny być traktowane jako coś stałego, a raczej jako pewne formy energii o specyficznych charakterystykach. Jako, że cały widzialny świat zbudowany jest z tych 'substancji', to w zależności od tego w jakich proporcjach występują w danej przestrzeni, to w taki a nie inny sposób będą na Nas oddziaływały. Inaczej czujemy się w pokoju pomalowanym na czerwono, a inaczej w takim, gdzie dominuje zieleń. Wynika to z tego, iż Pięć elementów manifestuje się w kształtach, barwach oraz formach, które budują  pewnego rodzaju specyficzne napięcie, które my ludzie odczuwamy i na podstawie tych odczuć reagujemy. Można zatem powiedzieć, że otoczenie w jakim przebywamy wywołuje w Nas pewne stany emocjonalne, a w zależności od tego w jakim stanie przebywamy, będziemy różnie reagowali na sytuacje, w których się znajdujemy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób używać tych energii, aby w świadomy sposób korzystnie wpływać na swoje życie, poprawiając różne jego aspekty, śledź nowe artykuły na Blogu. Dziś dowiesz się czym jest Element Ziemi. 

 

ELEMENT ZIEMI W PRZESTRZENI

28 października 2020
Koncepcja 5ciu elementów. W jaki sposób przejawia się energia ziemi? Kiedy wprowadzać ten pierwiastek do swojego życia? O tym w tym artykule.

Ziemia to energia stabilizacji. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, spokoju oraz pewności. Wprowadza do życia ład oraz porządek. Działanie Ziemi można porównać obrazowo do wyjścia z łodzi na stały ląd po wielu dniach żeglugi. Jest to poczucie gruntu pod stopami, panowania nad życiem, opanowania własnych emocji. Element ten sprzyja rozwojowi w warunkach ograniczonych przez daną sytuację życiową, czyli pozwala wykorzystać zasoby, którymi aktualnie dysponujemy. Nadmiar Ziemi rozleniwia, wpędza w stan stagnacji, przesadnej ostrożności, zbyt daleko idącej zapobiegawczości. Dzięki tej energii można stworzyć sobie wygodną oraz bezpieczną strefę komfortu, ale kiedy tego elementu jest za dużo, wówczas możemy utknąć w tej strefie i może się ona stać dla Nas bardziej ograniczająca niż rozwojowa. Należy pamiętać, że te energię, działają w sposób niezwykle płynny, zmiany dla większości osób zachodzą w sposób 'niewidoczny', dlatego podczas 'suplementacji' swojego życia Pięcioma Elementami zawsze należy uwzględniać dodatkowy czynnik - CZAS.

 


ENERGIA ZIEMI

Element Ziemi to wielkie równiny, płaskie tereny, duże budynki o regularnych formach, prostokątne kształty, symetria. Może to być zarówno duży kwadratowy stół w jadalni, jak również góra o płaskim szczycie. Kolor żółty, brązowy, beżowy oraz ich odcienie kojarzące się z barwami ziemi. Jest to spokojny, opanowany ruch. Gruba pozioma linia, regularny układ nasadzeń roślin, pewien rytm oraz powtarzalność w architekturze, miarowy, niski dźwięk, który wywołuje poczucie spokoju oraz wyciszenia. Powolny marsz czy też symetrycznie ułożona fryzura. Cierpliwość, konsekwencja, zrozumienie, powściągliwość w działaniu, brak gwałtowności. Jak widzisz energie przejawiają się i przenikają każdy aspekt, wymiar oraz dziedzinę ludzkiego życia. Są nieodłączną częścią świata przejawionego jak również nieprzejawionej/niematerialnej sfery emocji i doznań pozazmysłowych. Podobnie jak trenuje się mięśnie na siłowni, tak samo można wytrenować w sobie zdolność odczuwania wpływu różnych energii na swoje życie, ponieważ w gruncie rzeczy, jesteśmy właśnie wspaniałym przejawem działania tych sił.

 

 

 

 

Jeżeli artykuł Cię zaciekawił, podziel się nim ze znajomymi oraz śledź kolejne wpisy na Blogu. Weź życie w swoje ręce i przestań wierzyć w przypadki. Świadomie kształtuj swoje życie i miej dziś wspaniały dzień.

Autor: Maciej Widomski

Facebook: ogrody buddy

Instagram: ogrody_buddy


W JAKI SPOSÓB PRZEJAWIA SIĘ ELEMENT ZIEMI?

Koncepcja pięciu elementów - Energia Ziemi. W jaki sposób manifestuje się energia ziemi?
Koncepcja pięciu elementów - Energia Ziemi. W jaki sposób manifestuje się energia ziemi? Feng Shui
Koncepcja pięciu elementów - Energia Ziemi. W jaki sposób manifestuje się energia ziemi w świecie fizycznym? Sztuka Feng Shui

W momencie kiedy czujesz, że zaczynasz tracić kontrolę nad swoim życiem, kiedy dookoła Ciebie panuje swego rodzaju chaos. Kiedy czujesz, że potrzebujesz więcej pewności oraz stabilizacji. Jeżeli przytłacza Cię zbyt wiele obowiązków i zaczynasz gubić się w gąszczu sprawunków, element Ziemi pomoże Ci zachować spokój i zorganizować się tak, aby przejść przez chwilowe trudności z zachowaniem zdrowego rozsądku. Ziemia jest bardzo dobra dla ludzi nadpobudliwych, niespokojnych, ciągle za czymś goniących, ale również dla firm, które obsługując klientów wymagają pracy w skupieniu i spokoju. Należy pamiętać, że żywioły to nie tylko kolory, ale miedzy innymi również kształty, dlatego każdy nowo wprowadzany obiekt do Naszej przestrzeni, powinien zostać poddany analizie pod kątem żywiołu jaki reprezentuje, aby uniknąć nieporozumień i konfliktów. Świadome kształtowanie przestrzeni życiowej to sztuka, dlatego jeżeli nie jesteś pewien/pewna w jaki sposób się do tego zabrać, skontaktuj się ze specjalistą. 

 

 


KIEDY WPROWADZAĆ ELEMENT ZIEMI DO PRZESTRZENI?

Koncepcja pięciu elementów - Energia Ziemi. W jaki sposób manifestuje się energia ziemi?