Ciepła i aromatyczna kąpiel na łonie natury, kąpiel, która łączy wszystkie cztery żywioły – ogień, wodę, powietrze i ziemię - to kąpiel, która podaruje Ci dużo dobrej i życiodajnej energii. Może stać się Twoim  nowym rytuałem, sposobem na samoopiekę, który możesz praktykować o każdej porze roku. Ziołowe kąpiele to praktyka znana już w starożytności. Rzymianie zapewniali swoim obywatelom łaźnie wodne, które miały wspierać zdrowie, zapewniać relaks oraz uwydatniać urodę. Zanurz się w tym krótkim artykule, zaczerpnij wiedzy ze źródła i wprowadź do swojego życia nową zdrowotną praktykę, która poprawi jego jakość. 

 

 

JAK TO DZIAŁA?

 

Woda to istotny element w zapewnieniu sobie zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Koi, relaksuje, nawadnia, łączy Nas z ciałem fizycznym oraz leczy. Jeśli połączymy ją z ziołami i ogniem, stworzymy wspaniałą synergię, która podziała na Nas jak lekarstwo. Woda i ciepło wydobędą z ziół ich najlepsze właściwości lecznicze. Zanurzenie się w takim ziołowym eliksirze, pozwala Naszej skórze przyswoić wszystko to, co dla niej najlepsze. Substancje chemiczne ziół są wchłaniane przez skórę, a następnie transportowane wprost do naczyń krwionośnych, gdzie wywierają pozytywny wpływ na nasze układy wewnętrzne. Unoszące się olejki eteryczne roślin ukoją Twój układ oddechowy, odprężą Cię i zapewnią Ci cudowną aromatyczną terapię. To prawdziwe ukojenie dla ciała i duszy. To naprawdę ma MOC!

 

ziołowe kąpiele

 

 

ZIOŁOWA KĄPIEL - DLACZEGO W OGRODZIE A NIE W ŁAZIENCE?

 

Odpowiedz sobie na jedno pytanie, czy twoja kąpiel zawsze musi wyglądać tak samo? Całe życie w tym samym miejscu, mając przed oczami wciąż jeden i ten sam widok, będąc zamkniętą w czterech ścianach bez możliwości pełnego doświadczania tego co oferuje natura? Nawet najbardziej wykwintne danie, zbyt często spożywanie, po jakimś czasie powszednieje i przestaje smakować.

A teraz popatrz w niebo, może być bezchmurne i czyste lub pełne leniwie płynących obłoków. Nocą świecące od gwiazd. Za każdym razem inne. Poczuj delikatny powiew wiatru na rozgrzanej, wilgotnej od wody skórze, poczuj ciepło promieni słonecznych, pozwól sobie na ten masaż. Usłysz szelest liści dookoła oraz śpiew ptaków. Śmiało, możesz czuć się swobodnie, nic się nie stanie jeżeli rozlejesz trochę wody, nie musisz się krępować. Weź głęboki haust życia w płuca, i patrząc na wspaniałe rośliny dookoła, z zachwytem wypuść je, kontynuując ten wspaniały relaks. Chłoń życie każdym zmysłem, nasiąkaj tym wszystkim co natura chce Ci podarować. Nie zamykaj się na te dary. Żyj.

 

 

JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z KĄPIELI?

 

-rozluźniają napięte mięsnie

-otwierają pory

-nawilżają skórę

-łagodzą infekcje układu moczowego

-poprawiają trawienie

-wspomagają naturalną detoksykację organizmu

-wzmacniają system odpornościowy

-poprawiają nastrój

-wpływają na lepszy sen

-zmniejszają występowanie trądziku

-wpływają na zmniejszenie reumatyzmu

-poprawiają krążenie krwi w organizmie

 

 

Do takiej kąpieli możesz wybrać zioła intuicyjnie lub wypróbować te:

 

Rumianek - jego łagodny aromat usuwa stres, ułatwia zasypianie

Lawenda - poprawia krążenie

Melisa - pobudza, dodaje energii

Nagietek - uspakaja, ułatwia gojenie się ran, odżywia skórę

Krwawnik - łagodzi podrażnioną skórę, wspiera procesy gojenia się ran

Szałwia - pobudza, poprawia krążenie , oczyszcza, przywraca elastyczność skórze.

 

ZIOŁOWE KĄPIELE W OGRODZIE - NOWY WYMIAR DOŚWIADCZANIA ŻYCIA

21 września 2020
ziołowe kapiele
ziolowa kąpiel

Jeżeli artykuł jest dla Ciebie pomocny podziel się nim ze znajomymi. Jeżeli potrzebujesz projektu lub pomysłu na ziołową wannę w Twoim ogrodzie, skontaktuj się z Nami. Miej dziś wspaniały dzień.

 

 

Autor: Hanna Gajda - Rytualna Botanika 

Instagram: Rytualna Botanika

Facebook: https://www.facebook.com/Rytualna-botanika-580304312662570